Pouliční divadlo

Divadlo nemusí existovat jen v uzavřeném prostoru. Když divadlo vznikalo, žádné budovy nebyly, divadlo může existovat a existuje i bez nich. Jediné, co je opravdu třeba je herec a divák.


Pouliční divadlo je oblíbenou kratochvílí od nepaměti. jeho sezóna začíná v květnu a pokračuje až do konce září. Městské slavnosti, divadelní i hudební festivaly, i jiné svátky jsou skvělou příležitostí k uvedení představení pouličního divadla. 

Kráké zastavení uprosřed všedního dne, pouliční divadlo není jen osamělý žonglér s kloboukem, ale v poslední době se v České republice tomuto žánru velmi daří. K rozvoji pouličního divadla přispívají také festivaly pouličního divadla, kdy se divadlo hraje na ulici, a to jak malé tak větší divadelní skupiny dostávají možnost vyzkoušet si svojí tvorbu před diváky.

K nejznámějším skupinám pouličního divadla patří Divadlo Continuo, Teatr Novogo Fronta, V.O.S.A. Theatre, Bratři v tricku a další.

Pouliční divadlo pro děti i pro dospělé. Pouliční divadlo rodinného typu. Divadlo na ulici pro kolemjdoucí i pro čekající diváky. Outdoorové divadlo, které si nedělá hlavu z žádného počasí.

Pouličnímu divadlo se dlouhodobě věnuje produkční platforma ART Prometheus, která zastupuje mnohé soubory věnující se pouličnímu divadlu a produkuje největší festival pouličního divadla Za Dveřmi, který se koná každoročně v Praze.