Loutkoviště

Děti! Přijďte si zahrát svojí oblíbenou pohádku konečně sami! Vždyť jen vy víte, jak skutečně končí... V našem loutkovišti si můžete vyzkoušet, jaké to je hrát loutkové divadlo - stát se na chvíli hercem, režisérem, hudebníkem nebo divadelním kritikem. A když nevíte jak začít, je tu pro kouzelný začátkovač, kde si můžete vylosovat začátek pohádky. 


Loutka+hriště=Loutkoviště. Loutkové hřiště. Pět originální samostojných konstrukcí pro loutkové divadlo s různými kulisami a sadou loutek určených do veřejného prostoru otevřených ke hře a rozvíjení fantazie celé rodiny. Připomínka barokní tradici loutkových divadel, a zároveň nová forma interakce prostor pro zábavu. Otevřená hra pro všechny děti s fantazií i rodiče bez ní.

 

Autorem konceptu je Táňa Švehlová, autory loutek a konstrukcí pro loutkoviště jsou Zuzana Smolová a Peter Gaffney (divadlo Waxwing). Program podpořil Státní fond kultury, Nadace život umělce a Mezinárodní Visegrádský Fond.

 

Premiéra na Živé ulici v Plzni v srpnu 2017. Počet scén: 5. Počet loutek: 55. Počet odehraných pohádek: 298 Počet rozbrečených rodičů: 3 Počet rozbrečených dětí: 16 Počet budoucích loutkových režisérů: 295.

 

Video o projektu ke shlédnutí zde.