Long Vehicle Circus  >  Alenka!

Pouliční představení "Alenka ! " je určené pro celou rodinu. Zažijete legraci, smutek i krásu, uvidíte a uslyšíte loutky, masky, chůdaře, jednu zpěvačku a tři herce.

Ta holčička ještě neví, kdo vlastně je. Je malá, nebo už velká? A co z toho je výhoda? Mají pravdu kluci ze školy, když se jí posmívají? A proč si všichni pletou její jméno? A jaké to bude a čím vlastně bude, až bude jednou dospělá? Zdalipak je svět těch velkých, zkušenějších a mocnějších vůbec bezpečný, hezký a spravedlivý, nebo alespoň zábavný? 

Alenka si není ničím z toho jistá, a tak zkoumá vlastní svět fantazie, ve kterém i housenka, nebo králík můžou člověku poradit: co dělat, kam jít, s kým se přátelit? Ale vidí nakonec, a my s ní, že ačkoli si někdo zpívá jenom "tu svou", a jiný zas jenom takovou písníčku, aby se těm nahoře líbila, všichni dohromady mají buď z něčeho, nebo z někoho strach, anebo se snaží sami někoho postrašit. Ukáže se také, že na cestě k dospělosti bude třeba i když to někdy zabolí, opouštět staré kamarády i myšlenky a radovat se z další proměny. Nakonec můžeme být třeba i krasojezdkyní, královnou, cestovatelkou, zpěvačkou, nebo čím budeme opravdu chtít! I my se nakonec můžeme, když překonáme strach, stát sami sebou! Alenkou!

Účinkují: Long Vehicle Circus, Dana Marková / Soňa Páleníková
Režie: Viktorie Čermáková
Hudba: Jan Burian 
Scénografie: Klára Syrůčková, Lenica Rozsnyóová, Jana Morávková